Bulut Belbil Nedir?

 • Belediyenizde mevcut ve yeni bilgilerin doğruluğu, güvenliği, kontrolü, denetimi ve güncellemelerinin yapılmasını manuel tutulan kayıtlarla ne kadar sağlayabilirsiniz?
 • Peki, bu gereksinimleri sağlayabilecek yeterli zamanınız var mı?
 • Çözüm arıyorsunuz ancak sunulan çözümlerin yatırım maliyetlerinin yüksekliğinden mi şikayetçisiniz?
 • Uygun maliyetlerle, tek elden bu hizmeti sağlayacak bir iş ortağına mı ihtiyaç duyuyorsunuz?

Artık ihtiyaçlarınıza cevap verecek akıllı belediyecilik çözümleri var: Bulut BELBİL!

"Türk Telekom'un belediyelere özel sunduğu bilgi yönetim sistemi"

Bulut Belbil, Türk Telekom Veri Merkezi'nde bulunan modern kent bilgi sistemi programlarının belediyenize ulaştırılmasını sağlar. Bu hizmet ile lisans ücreti ve ilk yatırım maliyetine gerek kalmadan, aylık ücretlerle kent bilgi sistemi uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

 • TTVPN Metroethernet erişimi ile fiber optik hat üzerinden sunulur.
 • Bilgiler, Türk Telekom Veri Merkezi'nde güvenli bir şekilde muhafaza edilir.
 • Hizmet, Başlangıç, Standart ve Profesyonel olmak üzere ihtiyaca yönelik 3 farklı paket alternatifiyle sunulur. Başlangıç paketi 19 modül, Standart paket 32 modül, profesyonel paket 100 modül içerir. İhtiyaca göre paketlere ilave ek modül de alınabilir.
 • Paketler ve paketlerin içerdiği modüller aşağıdaki tabloda belirtilmiştir:

Bulut Belbil paketlerini karşılaştırmak için tıklayınız.

 • Bilgileriniz, Türk Telekom Veri Merkezi'nde güvenli bir şekilde tutulur.
 • Bilgilerinizin manuel olarak değil, sistem üzerinde tutulması gelir ve vergi kayıplarınızı engeller.
 • Bulut Belbil, e-belediye dönüşüm sürecinize katkı sağlar.
 • Yönetim ve coğrafi bilgi uygulamaları, mobil belediyecilik ve vatandaş odaklı uygulamalar başta olmak üzere sunulan zengin modül içeriğinden ihtiyaçlarınıza göre seçim yaparak faydalanırsınız.
 • Ödemelerinizi, pahalı ilk yatırım maliyetlerine katlanmadan aylık ödeme modeli ile dilediğiniz paket ve uygulama bazlı seçenekler ile gerçekleştirirsiniz.
 • Kurumunuzun ek IT personeli, eğitim, yazılım güncellemeleri, bakım/destek ihtiyaçları ve dış kaynak kullanımından tasarruf edersiniz.
 • Hizmet için ihtiyaç duyulan tüm kurulumlar Türk Telekom tarafından sağlanır.
 • Yerinde verilecek ilk eğitim ve e-eğitimler sayesinde hizmeti en kısa sürede kolayca kullanmaya başlarsınız.
 • Hizmet sürekliliği taahhüdü, verilerinize kesintisiz ulaşmayı garanti eder.
 • Kayıtlarınızı, sunulan pratik kullanıcı ekranları ile kolayca oluşturur, takip eder ve otomatik olarak güncelleyebilirsiniz.
Paket Türü Paket Fiyatı Taahhütsüz
(Vergi Dahil)
Paket Fiyatı 36 Ay Taahhütlü
(Vergi Dahil)
Veri Aktarım Fiyatı 36 Ay taksitli
(Vergi Dahil)
Veri Aktarım Fiyatı Peşin
(Vergi Dahil)
Başlangıç 3.678 TL 2.328 TL 781,67 TL 23.817,57 TL
Standart 5.627 TL 3.860 TL 898,92 TL 27.390,21 TL
Profesyonel 12.187 TL 8.737 TL 1.485,17 TL 45.253,38 TL

Ek Modül Fiyat Listesi

Neden Bulut Belbil'i tercih etmelisiniz?

E-Devlet uygulamalarının, belediyenizde de etkin bir şekilde hayata geçmesi e-belediye uygulamaları ile sağlanacaktır. Türkiye'nin önümüzdeki yıllarda üyesi olmaya hazırlandığı Avrupa Birliği'nin tanımladığı standartları yakalayarak belediyenizin e-devlet geçiş sürecini ve entegrasyonunu kolaylaştırmak için Bulut Belbil'i tercih etmelisiniz.

Bulut Belbil, belediyenizde iş süreçlerinizin her aşamasında teknolojiyi kullanmanızı, bilgiye kolay ve hızlı ulaşılabilmenizi sağlar. Üstelik Belbil ile hizmet kalitenizi sürekli geliştirebilirsiniz.

Mevcut paket içeriği yeterli gelmiyor ama bir üst pakette kullanmayacağım modüller var. Ekonomik bir çözüm için ne yapmalıyım?

Mevcutta alınan pakete dilediğiniz modülleri ücreti karşılığında ilave edebilirsiniz. İlave modül aldığınızda alınan modülün bağlı olduğu grubun lisansı varsa bu lisansı temin etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Örneğin Cografi Bilgi Sistemlerindeki bir modülü almanız için bu modülün bağlı bulunduğu CBS edit lisansını mutlaka almalısınız.

Bir paket almadan sadece modül alabilir miyim?

Bulut Belbil hizmetinden faydalanabilmek için bir paket tercih etmelisiniz. Modüllerin paket içi fiyatları, bu modüllerin teker teker alınmasından daha avantajlıdır.

Veri Aktarımı Paketi nedir? Bu paketi almak zorunda mıyım?

Daha önce e-belediye uygulamalarını kullanmadıysanız veri aktarım paketi almalısınız. Veri Aktarım Paketi, veri tabanlarının incelenerek uluslararası formata dönüştürülmesi, verilerinizin Bulut Belbil sistemine aktarılması, Bulut Belbil modüllerinin devreye alınması, kurulum konfigürasyonlarının yapılması, eğitimlerinin verilmesi ve gerekli durumlarda entegrasyonların yapılmasını kapsar.

Veri Aktarım Paketi ücretleri paketlere göre neden farklılık gösterir?

Tercih etmiş olduğunuz Bulut Belbil paketlerine göre paket içindeki modüllerin entegrasyonunun sağlanması ve modüllerin eğitimi farklılık gösterdiği için veri aktarımı ücreti, paket türüne göre değişir.

TT Satış Temsilcileri veya Müşteri İlişkileri Yöneticilikleri aracılığıyla başvuruda bulunulabilir.

Kurumsal Müşteri Hattı